افتتاح دبیرخانه مرکزی کانون های محیط زیست شهر تهران در خانه محیط زیست منطقه 6


افتتاح دبیرخانه مرکزی کانون های محیط زیست شهر تهران در خانه محیط زیست منطقه 6

بروزرسانی شده در1397/7/16

همزمان با روز تهران، دبیرخانه مرکزی کانون های محیط زیست شهر تهران افتتاح شد.


به گزارش روابط عمومی منطقه 6 ، دبیرخانه مرکزی کانون های محیط زیست شهر تهران در خانه محیط زیست منطقه 6 واقع در میدان انقلاب جنب مترو انتهای کوچه جنتی افتتاح شد.

در این مراسم سرکارخانم شهربانو امانی و محمد حقانی مشاور معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری و همچنین رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و رئیس اداره محیط زیست منطقه 6 و دبیران کانون های محیط زیست مناطق 22 گانه شهر تهران حضور داشتند .

 در این مراسم شهربانو امانی در جمع دبیران کانون های محیط زیست گفت: همشهریان یاری کنید تا ما با همیاری شما شوراداری کنیم. این شورا به کمک تک تک افراد و علاقمندان حوزه محیط زیست نیاز دارد.

در این مراسم از خدمات ارزنده و ماندگار محمد حقانی مشاور معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران که در دوران تصدی مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر تهران به یادگار گذاشتند توسط رئیس مرکز مدیریت محیط زیست تقدیر بعمل آمد.

محمد حقانی در این مراسم گفت: حاصل کار من و همکارانم در کمیته محیط زیست شورای پیشین آگاه سازی شهروندان بوده است و من از شما سفیران محیط زیست می خواهم تا به این امر توجه کرده و این راه را ادامه دهید. افرادی که دور یکدیگر جمع شده و به منظور حفظ و حمایت محیط زیست تشکیل یک تشکل را می دهند بسیار ارزشمند و قابل تقدیر هستند.

در ادامه علی پور رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار افزود: دبیرخانه مرکزی محلی برای حضور NGO ها و اعضای کانون های محیط زیست است تا طرح هایی که به ذهنشان می رسد را در اینجا پخته تر نمایند. در واقع محلی برای تبادل افکار کانون های محیط زیست در سطح مناطق است. علی پور خاطرنشان ساخت: تاکید بر این است تا کانون های محیط زیست باید بتوانند مولد کار باشند و صرفاً بودن در محلات کافی نیست و باید زمینه ای برای آن ها فراهم شود تا یکسری مشاغل سبز مانند فروش کیسه پارچه ای و کارهای آموزشی در بحث تفکیک پسماند صورت گیرد.

در آخر از سند راهبری کانون های محیط زیست محلات رونمایی شد.

لازم به ذکر است کانون های محیط زیست مناطق شهر تهران در سال 1394 رسما کار خود را آغاز کرد. در این کانون ها موضوع آموزش و فرهنگ سازی به کودکان و بزرگسالان در مساجد و مدارس و مکان های عمومی و خانه های محله انجام می شود.

print
  نظرات