روزانه 271 تن زباله از سطح منطقه شش جمع آوری می شود


روزانه 271 تن زباله از سطح منطقه شش جمع آوری می شود

بروزرسانی شده در1397/7/15

معاون امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه شش با بیان اینکه روزانه 271 تن زباله از سطح منطقه شش جمع آوری می شود گفت: نگهداشت شهر در این منطقه که به عنوان منطقه مرکزی پایتخت با تردد بسیار شهروندان همراه است از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. 


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه شش، افشین خدامی با اشاره به اینکه سرانه جمع آوری زباله و ضایعات برای هر نفر 1.08  کیلوگرم است گفت: این میانگین نسبت به میانگین های جهانی بالاتر بوده و نشان از تولید بالای زباله توسط هر نفر است. 
معاون امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه شش در خصوص متراژ رفت و روب منطقه در طی روز نیز گفت: روزانه 5014705 متر مربع از مساحت منطقه نظافت و پاکسازی می شود. 
خدامی با بیان اینکه درصد تفکیک پسماند خشک طی چهارماه گذشته 24 درصد بوده است ادامه داد: با آموزش ها و فرهنگ سازی های صورت گرفته درصد تفکیک زباله در میان شهروندان بالاتر رفته و امیدوارم طی سال های آینده به میزان مطلوب و ایده آل برسیم. 
او در همین راستا آموزش نسل کودک و نوجوان را بسیار پر اهمیت دانست و ادامه داد: اگر آینده سازان فردای کشور را به موضوع تفکیک زباله و کاهش تولید زباله ترغیب کنیم وضعیت بهتری را در سالیان آینده شاهد خواهیم بود. print
  نظرات