اجرای نمایش ب مثل بازیافت در مدارس منطقه شش


اجرای نمایش ب مثل بازیافت در مدارس منطقه شش

بروزرسانی شده در1397/7/11

تفکیک پسماند از مبدأ موضوع مهمی است که باید فرهنگ آن را از سنین کودکی به فرزندانمان آموزش دهیم.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه6 افشین خدامی معاون خدمات شهری منطقه درباره نقش آموزش شهروندی در کاهش تولید پسماند و حفظ  محیط زیست بیان کرد: آموزش نقش بالایی در کاهش تولید پسماندهای خشک و  بازیابی آنها دارد. این امر باید از همان سنین کودکی در مهدهای کودک بخصوص مدارس ابتدایی آغاز شد.

خدامی با اشاره به حضور گروه نمایش سازمان مدیریت پسماند در منطقه اعلام کرد: همه ساله در اوایل فصل بازگشایی مدارس سازمان مدیریت پسماند با اعزام گروه نمایش با هدف آموزش تفکیک صحیح پسماند در بین دانش آموزان سعی در ارتقا فرهنگ تفکیک در بین دانش آموزان را دارد امسال نیز این گروه در دهم مهر ماه در منطقه شش حضور یافته و در مدارس ابتدایی آرمینه مصلی نژاد و شهید عباس پارسی به اجرای نمایش "ب مثل بازیافت"  پرداختند و با استقبال خوب دانش آموزان مواجه شدند.

افشین خدامی اضافه کرد: بحث آموزش از مباحث اصلی بازیافت می باشد و در منطقه ما نیز تعداد 12 کارشناس اطلاع رسانی همه روزه مشغول ارئه آموزشهای شهروندی به صورت چهره به چهره و یا گروهی در مجتمع های مسکونی و تجاری و اداری، مدارس، دانشگاه ها، ادارات دولتی، خصوصی و ... می باشند که این افراد علاوه بر آموزش، وظیفه نظارت دقیق بر جمع آوری پسماند خشک توسط خودروهای ملودی را نیز بعهده دارند.
print
  نظرات