آموزش تفکیک پسماند به دانش آموزان در مدارس منطقه شش


آموزش تفکیک پسماند به دانش آموزان در مدارس منطقه شش

بروزرسانی شده در1397/7/8

معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه شش از استقرار کلبه های بازیافت در مدارس منطقه شش همزمان با فصل بازگشایی مدرس و شروع ماه مهر خبر داد و گفت: این کلبه ها با هدف تفکیک پسماند در مدارس منتخب و فرهنگ سازی در میان قشر کودک و نوجوان برپا شده است. 


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه شش، افشین خدامی با بیان اینکه اجرای طرح تفکیک پسماند در مدارس منتخب منطقه شش  مورد استقبال دانش آموزان و اولیاء و مربیان نیز واقع شده است، ادامه داد: چند سالی می شود آموزشگران اداره بازیافت در این کلبه ها مستقر شده و و آموزش های لازم را در خصوص تفکیک زباله به دانش آموزان می دهند.
او با اشاره به اینکه دانش آموزان با تحویل پسماندهای مصرفی روزانه خود به کلبه های بازیافت اقلام آموزشی با محوریت بازیافت دریافت می کنند تصریح کرد: جلب مشارکت دانش آموزان و ارتقا سطح آگاهی آنان در حفظ محیط زیست تاثیر بسزایی دارد. 
معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه شش بیان کرد: با آموزش تفکیک پسماند به شهروندان و دانش آموزان می توان از هدررفتن بخش عمده ای از منابع و ثروت های ملی جلوگیری کرد.
خدامی با بیان اینکه میزان تولید زباله های شهری در تهران بالاتر از سرانه جهانی است، تاکید کرد: حجم زباله های شهری با جداسازی و تفکیک آن ها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و از این رو به دنبال نهادینه سازی این فرهنگ در میان قشر کودک و نوجوان و بواسطه آن خانواده هایشان هستیم. 

print
  نظرات