با هدف تسهیل تردد دانش آموزان صورت گرفت؛ ایجاد ایستگاه های ویژه سرویس مدارس در قلب پایتخت


 با هدف تسهیل تردد دانش آموزان صورت گرفت؛ ایجاد ایستگاه های ویژه سرویس مدارس در قلب پایتخت

بروزرسانی شده در1397/7/4

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه شش از ایجاد ایستگاه های ویژه سرویس مدارس در قلب پایتخت خبر داد و گفت: 14 ایستگاه در سطح منطقه برای سرویس مدارس در نظر گرفته شده تا دانش آموزان با استفاده از اتوبوس های مستقر در این خط به راحتی و سهولت تردد داشته باشند. 


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه شش، ولی مسگری نجاتی با بیان اینکه این ایستگاه ها از پایانه والفجر در منطقه آغاز شده و تا پایانه معین در منطقه یازده ادامه می یابد افزود: این ایستگاه ها در فواصل نزدیک به مدارس انتخاب شده تا همه دانش آموزان امکان بهره مندی از آن را داشته باشند. 
او با بیان اینکه 4 اتوبوس ویژه سرویس دهی برای دانش آموزان نیز در نظر گرفته شده است تصریح کرد: دانش آموزان با استفاده از این سرویس ها از تخفیف پنجاه درصدی حمل و نقل بهره مند می شوند. 
نجاتی گفت: ایستگاه فرصت، نصرت، بیمارستان قلب، بیمارستان شریعتی، دانشکده فنی، مخابرات، خیابان شانزدهم امیرآباد، دانشگاه فیزیک، چند ایستگاه در خیابان کارگر شمالی و میدان انقلاب از جمله ایستگاه های در نظر گرفته شده برای سرویس مدارس است. 
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه شش تاکید کرد: ایستگاه های ویژه سرویس مدارس با هدف کاهش بارترافیکی منطقه در روزهای نخست ماه مهر راه اندازی شده و در صورت استقبال دانش آموزان این طرح پایلوت ادامه خواهد داشت. 
نجاتی همچنین از استقرار نیروهای معاونت ترافیکی در معابر پر تردد خبر داد و گفت: بار ترافیکی موجود در اطراف مدارس به همت این افراد در نخستین روزهای ماه مهر هدایت می شود. 
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه شش با اشاره به رصدهای آنلاین صورت گرفته تصریح کرد: بار ترافیکی منطقه نسبت به سال گذشته کاهش یافته و وضعیت داخلی معابر و بزرگراه های منطقه مناسب است. 
print
  نظرات