زنگ اول مهر با مردان بازیافتی در منطقه شش


زنگ اول مهر با مردان بازیافتی در منطقه شش

بروزرسانی شده در1397/7/2

دانش آموزان مدرسه شهید عباس پارسی امسال سال تحصیلی را با آموزشهای مردان بازیافتی آغاز کردند.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 6 رئیس اداره مدیریت پسماندگفت: امسال همزمان با شروع سال تحصیلی جدید و نواخته شدن زنگ مهر در مدارس و به جهت اهمیت آموزش صحیح تفکیک پسماند در فصل مدارس؛ این اداره بر آن شد تا برای اولین بار با حضور مردان بازیافتی در  اولین روز از سال تحصیلی جدید دانش آموزان را با نحوه صحیح تفکیک پسماند آشنا کند.

مهدی کاوه افزود: مردان بازیافتی نام گروه نمایشی است که بدون استفاده از کلمات و با کمک گرفتن از اشیاء و  زبان بدن، اقدام به برقراری ارتباط با مخاطب می نمایند. این مردان که لباس کارگران جمع آوری پسماند خشک را بر تن دارند با همراه داشتن کیسه زباله مشکی و آبی و پسماند های خشک و تر به دانش آموزان تفکیک پسماند را آموزش می دهند.

وی ادامه داد: به دلیل محدودیت زمانی و فشرده بودن برنامه های مدارس در این روز فقط دو مدرسه برای اجرای این نمایش در نظر گرفته شد که به دلیل استقبال دانش آموزان می کوشیم تا در طی سال تحصیلی مدارس دیگر نیز از آموزش های این گروه نمایشی بهره مند شوند.

مدیر اداره مدیریت پسماند منطقه 6 در پایان گفت: با آموزش صحیح تفکیک پسماند در مبدأ میتوان از هدر رفتن بخش عمده ای از منابع و ثروت های ملی جلوگیری کرد و از حجم زباله های شهری کاست. که این امر مهم را باید از مدارس و آموزش به دانش آموزان آینده ساز آغاز کرد .

 
print
  نظرات