اقدامات آموزشی و خدماتی اداره مدیریت پسماند منطقه 6 در سال جدید


اقدامات آموزشی و خدماتی اداره مدیریت پسماند منطقه 6 در سال جدید

بروزرسانی شده در1397/2/4

 

رئیس اداره مدیریت پسماند منطقه6 گفت: در روزهای پایانی سال 96 به منظور رفاه حال شهروندان و حفظ نظافت شهر، قبل از شروع مسافرت های نوروزی برنامه جمع آوری پسماندهای حجیم و خشک از مجتمع های مسکونی سطح منطقه در دستور کار قرار گرفت  


.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 6 کاوه افزود : در ایام عید نیز نظارت بیشتری بر اقدام به موقع جمع آوری از این مکانها صورت گرفت تا شهروندانی که در منازل خود حضور دارند با مشکل انباشته شدن زباله مواجه نشوند. غرفه های بازیافت نیز در طول عید و ایام تعطیل مشغول به خدمات رسانی به شهروندان بودند.

کاوه ادامه داد: از جمله اقدامات مهمی که در فروردین 97صورت گرفت استقرار نیروهای آموزشی و خدماتی این اداره در بوستانهای پرتردد منطقه از جمله لاله، ایرانشهر وساعی در روز طبیعت از نخستین ساعت حضور شهروندان در بوستانها بوده است که در بدو ورود شهروندان کیسه های آبی و مشکی رنگ تفکیک زباله در اختیار خانواده ها قرار گرفت و  پایان روز به خانواده هایی که پسماند های خشک تفکیک شده را به ایستگاه های مستقر در پارک ها تحویل دانند هدایایی اهدا شد؛  نکته  قابل توجه در این روز مشارکت چشمگیر کودکان در امر تفکیک بود که از والدین خود گوی سبقت را ربوده بودند و از این طرح استقبال کردند.

وی  با اشاره به حضور کادر آموزشی و خدماتی در گذرگاه نوروزی افزود: در زمان برپایی گذرگاه نوروزی نیز همه روزه کارشناسان اطلاع رسانی و کارگران جمع آوی پسماند خشک در بلوار کشاورز حضور داشتند و به شهروندان خدمت رسانی می کردند.

رئیس اداره مدیریت پسماند منطقه6 در پایان گفت: در اولین ماه از سال 97 در سطح منطقه 1485تن پسماند خشک توسط خودروهای ملودی و غرف بازیافت جمع آوری گردید و  9641 نفر تحت آموزش قرار گرفتند.

 امید است که در سال جدید با همکاری بیشتر شهروندان در امر تفکیک صحیح در مبدأ پسماندهای خانگی و اداری  نسبت به سال گذشته با محیط زیستمان مهربان تر باشیم و به آن احترام بگذاریم.b

 
print
  نظرات