جلسه فنی رسیدگی به حادثه ساختمان وزارت نیرو در منطقه6


جلسه فنی رسیدگی به حادثه ساختمان وزارت نیرو در منطقه6

بروزرسانی شده در1396/11/25

این جلسه که با حضور کارشناسان فنی و مهندسی شهر تهران ، سازمان آتش نشانی ،معاون فنی و عمران ، معاون امور شهری و محیط زیست و دبیرستاد مدیریت بحران منطقه6 بیست و چهارم بهمن ماه برگزار شد.


غفوری قائم مقام شهردار منطقه6 گفت: هرگونه تصمیم‌گیری در خصوص بهره‌برداری مجدد از ساختمان وزارت نیرو منوط به تایید کارشناسان سازه است.

غفوری درباره احتمال ریزش این ساختمان نیز توضیح داد و گفت: تا زمانی که مهندسان نظرقطعی را اعلام کنند این احتمال وجود دارد، ‌اما هرچه می‌گذرد احتمال آن کاهش پیدا می‌کند. ما همچنان منتظر هستیم متخصصان در این زمینه نظر دهند.

قائم مقام شهردار منطقه6 در ادامه درباره بهره‌برداری مجدد از ساختمان وزارت نیرو افزود: کارشناسان سازه با بررسی جزئیات و بازدید از بخش‌های ساختمان باید تصمیم‌گیری در رابطه‌ با بهره‌برداری مجدد را بگیرند.

وی افزود: ساکنان ساختمان‌های همسایه این ساختمان هنوز به محل سکونت برنگشته‌اند، این به معنی در حال ریزش یا تخریب شدن این ساختمان‌ها نیست. تا زمانی که پاسخ شرکت‌های مهندسی نیامده، همسایه‌ها نمی‌توانند برگردند. این اقدام برای این است که اگر ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو ریزش کند و ساختمان‌های همسایه آسیب ببیند، اتفاقی برای کسی نیفتد.b


print
  نظرات