معاون مالی و اقتصاد شهری منطقه 6 اعلام کرد؛

گام بلند طهران 230 برای توسعه گردشگری شهری


گام بلند طهران 230 برای توسعه گردشگری شهری

بروزرسانی شده در1395/5/6

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری منطقه شش اجرای طرح «طهران 230» را گام محکمی برای توسعه گردشگری و رونق اقتصادی شهر تهران دانست.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 6، مهدی اسد بیگی با اشاره به آنکه امروزه اقتصاد گردشگری نقش بسزایی در توسعه شهرها دارد، گفت: در حالی که جاذبه های تاریخی و فرهنگی و گردشگری تهران بی نظیر است اما به پتانسیل های گردشگری تهران به عنوان پایتخت ایران طی این سال ها توجه نشده است.

او با اشاره به پتانسیل های مغفول مانده تهران بیان کرد: بسیاری از شهرهای توریستی جهان از ساده ترین امکانات خود بهره برده و چرخه اقتصاد گردشگری خود را به کار می اندازند و با توجه به توان بالای تهران، شهرداری به دنبال توسعه گردشگری شهر تهران است.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری منطقه شش با اشاره به نقش حمایتی شهرداری اضافه کرد: با توجه به وضعیت موجود و مغفول ماندن این اصل مهم، شهرداری تهران چند سالی است به این عرصه حضور پیدا کرده و به دنبال معرفی هرچه بیشتر و بهتر جاذبه های تهران است و یکی از اهداف پیش روی همایش «طهران230 » نیز همین موضوع است.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری منطقه شش با بیان اینکه تهران نیز همچون شیراز و اصفهان می تواند به یکی از شهرهای توریستی ایران تبدیل شود، توضیح داد: بازارها و میدان های قدیمی تهران، کاخ ها و قلعه ها و برج ها، موزه ها، امامزاده ها و مساجد تاریخی، کوهستان های مشجر و قبرستان های قدیمی از جمله جاذبه های تاریخی شهر تهران است که هرکدامش برای توسعه گردشگری شهری همچون یک گنجینه ارزشمند است.

اسدبیگی تصریح کرد: در منطقه 6 به عنوان قلب پایتخت جاذبه های توریستی بسیاری وجود دارد که در پرتو برنامه های تهرانگردی آن را به تهران و ایرانیان معرفی خواهیم کرد.

گفتنی است همایش «طهران 230» با همکاری مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، روابط عمومی مناطق پهنه مرکزی شهر تهران شامل مناطق 6،11،12،16و17، شرکت هاتف شهر و سازمان فناوری اطلاعات در سیزدهم مردادماه  در میدان مشق از ساعت ١٨ تا ٢٠ برگزار می شود.

 

 

 

 

 
print
  نظرات