نمایش شرح خبر
راه اندازی 11 خانه فرهنگی در مسجد سرای گل ها print

image

 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه شش، محمدرضا دهداری پور گفت: موقعیت جفرافیایی این مسجدسرا به گونه‎ای است که از شمال به بزرگراه جلال آل احمد و از جنوب به شهرک گل‌ها دسترسی دارد و این موقعیت مکانی شرایط دسترسی آسان و بهره‎مندی از امکانات مسجدسرا را برای اهالی منطقه فراهم می‌کند.
شهردار منطقه شش اضافه کرد: این مسجدسرا علاوه بر اینکه مانند تمامی مساجد امکاناتی مانند شبستان، سالن زنانه و مردانه خواهد داشت، پیش‌بینی شده در این سرا ۱۱ خانه برقرار شود که برخی از آن‌ها شامل خانه عترت و قرآن، خانه دوام ایمنی، خانه کودک، خانه کتاب، خانه علم و زندگی، خانه فناوری و اطلاعات، خانه فرهنگ و هنر، خانه سلامت، خانه پژوهش و خانه کارآفرینی است.
دهداری پور توضیح داد: پروژه مسجد سرای منطقه ۶ الگویی ویژه از ارتباط بین مسجد و سرای محله است که برای اولین بار در کشور به عنوان الگوی مذهبی و مردمی رونمایی خواهد شد.
گفتنی است مسجدسرای گل‌ها به‌ عنوان نخستین مسجدسرای پایتخت شناخته می‎شود و طراحی مسجدسرای گل‌ها به گونه‌ای است که سرای محله و مسجد ورودی جداگانه دارند اما امکان دسترسی سرا به مسجد ایجاد شده و شهروندان بعد از حضور در کلاس‌های فرهنگی سرای محله گل‌ها می‌توانند به راحتی در برنامه‌های مذهبی مسجد هم شرکت کنند.


1397/7/25

  نظرات